Esimene Vesiniklaev Maailmas

Energy Observer saabub Tallinnasse. Tere tulemast, tulevik.

Tallinnas Lennusadamas oli unikaalne võimalus näha tehnoloogia tippsaavutust Energy Observer. See katamaraan on maailma esimene vesiniklaev. Vesinik on toodetud taastuvenergiast pardal, päikese ja tuule, ning hüdroenergiast. Tuulevaiksel merel saab kasutada kütusena salvestatud energiat – vesinikku. Samuti öistel tundidel, kui päikesevalgust napib.

Laeva vastuvõtmine

Tiit Terik tervitab üllatuskülalisi Tallinna kiludega.

Laev saabus 12 juuni õhtul kell 18:55. VesinikuÜhing tervitas tormisel merel saabuvat katamaraani, kai peal võttis alust vastu Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik. Üllatuskülalistele sai kingitud karp Tallinna kilu ja Tiit Terik luges ette kasutamisõpetuse. Meeskonna tänusõnad siin.Laeva meeskond tegi kiire tutvumisvisiidi Tallinna vanalinna, sest Tallinna visiit oli plaaniväline ja aega nappis, ning järgmine Sihtkoht Sankt-Peterburg ootas.

Demopäev Tallinnas

Kuulsused seismas kõrvuti Lennusadamas.

Laeva logiraamatusse sai kirja, Eestit tutvustav Energy Observer’i 40’nes peatuspaik kuue aasta pikkusel ümbermaailmareisil. Külalisi tervitas ka Prantsusmaa suursaadik Claudia Delmas-Scherer. Laeva uudistama tulnud külalised said korraga näha kahte kuulsust. Lisaks vesinikulaevale peatus sama kai ääres Eesti Antarktika ekspedistiooni jaht Admiral Bellingshausen, mis sai paar päeva varem ristitud ja sisse õnnistatud.

Vesiniktehnoloogia

Vesinik on salvestatud survemahutitesse mõlemal pool laeva pardal

Vesiniklaevas olevast tehnoloogiast annab ülevaate Elcogen juhataja Enn Õunpuu. Rohelisest vesinikust ja selle tootmise võimalustest päikese- ja tuuleenergiast rääkis Akadeemik Enn Lust. Detailsemalt rääkis laeva pardal olevast tehnoloogiast laeva kapten Jean-Baptiste Sanchez.