Vesinikukursus (2)

Tasuta vesiniku teemaline kursus alustab taas

Tartu Ülikooli Keemia Instituut

On selge, et Eestis leidub palju inimesi, kes huvituvad tulevast rohepöördest ja nende arv saab ainult kasvada. Sellest rääkis ka Tartu Ülikooli eelmise vesiniku teemalise koolituse üllatav menukus.

Eelmisel hooajal võttis “Vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika alused” kursust üle 220 inimese ja enamik neist ka läbis selle edukalt. Kursuse ootamatu populaarsus tuli ka selle loojatele üllatusena, kuna ligi 80% osalejatest liitus nädal enne kursuse algust. Esialgsed plaanid individuaalsetest kodutöödest vahetati kiirelt MOOC stiilis automaattestide vastu, kuna töömahud hakkasid eksponentsiaalselt kasvama.

Praktikumis saab katsetada ja käed külge panna kütuseelemendile

Korralduslikult oli see 220 pealine õppijate seltskond lausa lust ja lillepidu. Tavalises ülikooli tunnis on tihtipeale raske diskussiooni käima saada, sest üliõpilastel endil ei ole väljakujunenud arvamust teemast, see tekib alles hiljem. Vesinikuteemalisel kursusel olid foorumid ja seminarid seevastu väga aktiivsed ja tihti mindi teemadega rohujuure tasandile. Vahel olid kõige lihtsamad küsimused kõige keerulisemad. Näiteks küsimus: mis on nafta? Kõnekeeles on see pigem levinud termin, aga teaduses harva kasutatud, kuna on liiga ähmane ja tihti pole võimalik aru saada, millest jutt käib.

Tänapäeva kiire elutempo juures on töötaval inimesel täiendõppele raske aega leida. Seetõttu otsustasime teha kursuse e-keskkonnas, kus osalejad said vaadata online videoloenguid siis, kui neile sobis. Suupäraseid 30 minutiliseid loenguid sai vaadata näiteks rongiga koju sõites või nädalavahetusel.

Kokkuvõttes saime palju positiivset tagasisidet ja seetõttu on peagi algamas selle tasuta kursuse teine hooaeg:
Registreerumine:

Väärt kraam

Loengule lisaks on võimalik võtta ka praktikumi. Selles saab oma kätega järgi proovida, kuidas vesinikust elektrit toota ja panna sellega tööle kohvimasin või kuidas ise patareid kokku panna.

Praktikumile Registreerumine (kuni kohti jagub):